347724935950061

DOM CZTERNASTY

Dom mieszkalny całoroczny o powierzchni zabudowy 95m2. Wymiar 6,5 x 14,5 m.
Dom ma powierzchnię użytkową 80 m2 oraz strych o powierzchni 40m2. /po podłodze/

Inspiracją dla domu CZTERNASTEGO są proste i funkcjonalne domy, w których wszystkie metry kwadratowe są w pełni wykorzystane. Jest to dom parterowy, z przemyślanym rozkładem pomieszczeń. Jest podzielony na 2 strefy – aktywną, z otwartą kuchnią i salonem oraz pasywną – z rodzinną łazienką i sypialniami. Obie strefy łączy miejsce spotkań, przeznaczone na duży, wygodny stół do wspólnego biesiadowania. Ta strefa jest otwarta na kuchnię i salon, ale również z obu stron (dzięki dużym otwieranym oknom do ziemi) jest otwarta na ogród. To swoiste nawiązanie do staropolskiej gościnności, rozumianej jako serdeczność i bezinteresowna życzliwość okazywana przybyszom. Gościnność – uhonorowana strefą spotkań – jest w kulturze polskiej uznawana za jedną z najbardziej wartościowych postaw wobec drugiego człowieka. Stała się także kategorią wspomagającą mitologizację dawnych, dobrych czasów, sielskiej wsi, a często również przyjaznych Kresów. Pojawia się w dyskursie publicznym zwykle w odniesieniu do wędrowania, pielgrzymowania, turystyki i innych form kontaktu kulturowego, w tym dyplomacji i polityki migracyjnej.

Architektura naszych domów oparta jest na idei dobrego rzemiosła. W Modestdom unikamy skomplikowanych zasad budowlanych, które mogą mieć wątpliwą trwałość w dłuższej perspektywie. Warto zauważyć, że najczęściej nie korzystamy z domu tylko tu i teraz. Taki dom może stać przez następne 50-100 lat. Dlatego – naszym zdaniem – nie powinien szokować zbytnią awangardą, ponieważ coś co wydaje się skrajnie nowoczesne dzisiaj, może być wręcz wyśmiewane za kilkanaście lat. Dlatego uważamy, że dom musi być ponadczasowy w swoim wyglądzie. Dobrym przykładem jest właśnie CZTERNASTY – archetyp relatywnie wąskiego i wydłużonego domu – takiej nowoczesnej stodoły. Atrakcyjny z zewnątrz – z elegancką drewnianą elewacją w kolorze antracytu, ale prosty w formie i nie rzucający się nachalnie w oczy oraz niezwykle funkcjonalny wewnątrz. Nie za duży, ale komfortowy nawet dla rodziny 2+3. Wygodny i bez piętra, które bywa uciążliwe zarówno dla najmłodszych jak i dla seniorów.

Dom zaprojektowany w technologii szkieletowej drewnianej, ocieplony wełną mineralną. Materiały wykończeniowe elewacji to deski elewacyjne z drewna sosnowego impregnowane na kolor antracytowy. Dach dwuspadowy pozwala na efektywne wykorzystanie powierzchni na opcjonalną instalację fotowoltaiczną. Jest to dom parterowy o dość jasnym podziale funkcjonalnym. Dom ma dwa wyjścia na taras ze strefy dziennej oraz bardzo duże narożne przeszklenie w salonie. Nad strefą sypialni znajduje się strych natomiast strefa dzienna jest do wysokości dachu.

Przedstawiona cena jest dla STANU SUROWEGO ZAMKNIĘTEGO czyli kompleksowo wykończony budynek z zewnątrz z drzwiami i oknami, ale bez instalacji wewnątrz.
Wszystkie przegrody czyli ściany, dach i strych zaizolowane termicznie.
Ściany w środku wykończone płytą OSB, gotowe do rozprowadzenia instalacji i wykończenia wnętrza.

Przyjęliśmy, że posadowienie budynku będzie na płycie fundamentowej. Wykonanie płyty nie jest ujęte w wycenie.
W zależności od wyboru sposobu ogrzewania budynku, możemy przedstawić oferty naszych partnerów na wykonanie instalacji oraz wykończenia wnętrza. A ze strony Modestdom zaoferować współpracę i koordynację miedzybranżową.